15 kwietnia 2016

Record Store Day w NuPlays – oferta specjalna

Zbliża się trzecia sobota kwietnia, a to oznacza Record Store Day. Czy jest coś, co z płyty winylowej brzmi lepiej niż jazz? Jest: soul! A kto jest niekwestionowaną królową soulu? Bez wątpienia Aretha Franklin!

Z okazji Record Store Day w NuPlays pojawiła się specjalna oferta: najnowsza płyta Arethy Franklin Sings The Greatest Diva Classics, w specjalnej cenie: 79 zł – a więc o 30 proc taniej niż w innych sklepach!

O Record Store Day

W tym roku Record Store Day odbędzie się  w sobotę 16 kwietnia. Idea świętowania narodziła  się w 2007 roku w San Francisco. Entuzjaści czarnego krążka chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na jego wyjątkowość i zachęcić miłośników muzyki wszelkich gatunków do jego odkrywania. Dzisiaj inicjatywa ta zrzesza już setki niezależnych  sklepów płytowych na całym świecie. Bez wątpienia trwa moda na  analogi i coraz więcej fanów sięga po tradycyjne nośniki muzyki, by delektować się ich wyjątkową jakością dźwięku.   

Record Store Day to także imprezy okolicznościowe organizowane od właścicieli stoisk z używanymi LP, po wielkich artystów i najpotężniejsze firmy fonograficzne na świecie. Specjalnie na tę okazję wypuszczane są limitowane serie, wznawia się płyty dawno nie publikowane w tym formacie, odbywają się premiery wydawnictw sygnowanych przez najświetniejszych muzyków.

Serwis NuPlays zachęca, aby Record Store Day uczcić zakupem czarnego krążka.  Na tę okazję przygotowana została super oferta: najnowsza płyta Arethy Franklin Sings The Greatest Diva Classics, w specjalnej cenie: tylko 79 zł!

Na płycie usłyszycie największe współczesne przeboje m.in. Adele, Alicii Keys, Destiny’s Child oraz klasyki muzyki współczesnej, oryginalnie śpiewane przez Sinead O’Connor, Barbrę Streisand czy Whitney Houston i Chakę Kahn.