27 stycznia 2016

Rarytas dla DJ-ów, producentów i twórców nowej muzyki elektronicznej!

Winylowa wersja pierwszej płyty z cyklu Michał Urbaniak „Jazz Legends”.

Podczas całej swojej kariery muzycznej  Michał Urbaniak grał z największymi muzykami jazzowymi. Na serii płyt „Jazz Legends" należących do nurtu jazzu akustycznego, znajdują się nagrania z udziałem sław nowojorskiej i światowej sceny jazzowej. Już teraz, w serwisie NuPlays dostępny jest winyl, opracowany jako źródło inspiracji i materiałów dla DJ-ów i producentów nowej muzyki elektronicznej.

Zgromadzony na płycie „Jazz Legends” materiał nagrany został w urodziny Michała Urbaniaka - 22 stycznia 1981 r. po tygodniowych występach  w słynnym klubie nowojorskim Village Vanguard. Obok Michała Urbaniaka, grającego na skrzypcach – na płycie zagrali mistrzowie: Ted Dunbar, Kenny Barron, Buster Williams i Roy Haynes.

Podczas nagrania tej płyty do studia został zaproszony Horace Silver- ulubiony jazzowy kompozytor Urbaniaka, którego utwory znalazły się na płycie. Silver na żywo podziwiał wspaniałość mistrzowskiej sekcji rytmicznej oraz interpretacje swoich kompozycji. Powiedział on wówczas Urbaniakowi, że jest zachwycony brzmieniem skrzypiec z gitarą w utworach, które pisane były na trąbkę i saksofon.

„Jazz Legends” pokazuje wspaniałego solistę z grupą świetnych muzyków, którzy razem łączą style i przekraczają wszystkie granice, żeby kreować wielką muzykę. Stanowi bardzo atrakcyjny materiał dla DJ-ów i producentów, w celu tworzenia nowej muzyki elektronicznej.

Płyta „Jazz Legends”  Michała Urbaniaka dostępna jest w cenie 109, 99 zł.

Nowojorska wytwórnia UBX Records współpracuje z NuPlays już ponad rok. Na platformie działa strona http://ubx.nuplays.pl na której miłośnicy jazzu mogą kupić wprost od wytwórni nagrania legendarnego polskiego jazzmana Michała Urbaniaka, m.in. pliki MP3 i FLAC, płyty CD z autografem, a także pozycje wyjątkowe, m.in. transmisje na żywo z koncertów.